Odszkodowania

Odszkodowania

PORTUS Kancelaria Radców Prawnych pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach w uzyskaniu należnego im odszkodowania. Reprezentujemy poszkodowanych przed ubezpieczycielami oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. 


SZKODY OSOBOWE

Pomagamy osobom, które w wyniku wypadku lub innego zdarzenia doznały obrażeń ciała. Uzyskujemy dla klientów należne im odszkodowania. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie należy się za urazy fizyczne i stłuczenia, obrażenia ciała (złamania, skręcenia, zwichnięcia i rany otwarte), rozstrój zdrowia i uraz psychiczny doznany podczas wypadku czy zdarzenia. Prawo nie określa wysokości zadośćuczynienia, ustala to ubezpieczyciel w postępowaniu likwidacyjnym lub  sąd. Właściwe określenie rozmiaru krzywdy, podliczenie kosztów leczenia czy rehabilitacji czy ustalenie procentu uszczerbku na zdrowiu ma zasadniczy wpływ na uzyskanie kwoty zadośćuczynienia. 

 

WYPADKI KOMUNIKACYJNE

Pomagamy osobom, które ucierpiały w wypadkach i zdarzeniach drogowych: kierowcom, pasażerom, pieszym, rowerzystom i innym osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu w wyniku czynności związanych z ruchem drogowym (np. pracownicy wykonujący prace drogowe). O odszkodowanie i zadośćuczynienie mogą ubiegać się także rodziny ofiar wypadków drogowych. Doradzamy o jakie odszkodowanie można się ubiegać. Załatwiamy wszystkie formalności i zbieramy niezbędną dokumentację. Prowadzimy sprawę poszkodowanych przed sądem i uzyskujemy należne odszkodowanie. 

 

WYPADKI PRZY PRACY

Pracownik, który uległ wypadkowi przy pracy lub w delegacji służbowej, ma prawo do odszkodowania. Poprzez odpowiednie poprowadzenie sprawy przed sądem, uzyskujemy dla pracowników wysokie kwoty. Można je przeznaczyć na leczenie i rehabilitację, lub w przypadku śmierci – na zabezpieczenie rodziny.  

 

BŁĘDY MEDYCZNE

Uzyskujemy odszkodowanie i zadośćuczynienie dla ofiar błędów medycznych spowodowanych niewiedzą lekarza. Może on źle postawić diagnozę, źle prowadzić leczenie czy źle przeprowadzić operację. Odszkodowanie i zadośćuczynieni należy się również za zakażenia szpitalne czy zaniechania w leczeniu. Jako doświadczeni prawnicy, udowadniamy przed sądem wystąpienie błędu medycznego, co pozwala otrzymać odszkodowanie. 

 

SZKODY MAJĄTKOWE I RZECZOWE 

Uzyskujemy należne odszkodowanie za zniszczone mienie podczas kradzieży, pożaru, zalania, wypadku komunikacyjnego czy innego zdarzenia. Należne kwoty można uzyskać za zniszczony samochód, wyposażenie domu i biura oraz ukradzione lub zniszczone rzeczy osobiste. Pomagamy skutecznie ubiegać się o odszkodowanie za utracone korzyści w wyniku bezprawnego zdarzenia. 

KANCELARIA PORTUS

Renomę PORTUS Kancelarii Radców Prawnych w Legnicy budujemy poprzez sukcesy w prowadzonych sprawach.

Dysponujemy gruntowną wiedzą prawniczą w wielu specjalnościach. Analizujemy wyroki w różnych sprawach. Działamy w myśl zasady, że prawo jest dla ludzi. Dlatego zawsze szukamy takich prawnych przepisów i regulacji, dzięki którym znajdujemy rozwiązanie problemów naszych klientów.